Związek ze starszym mężczyzną?

Różnica wieku będzie stanowiła problem tylko wtedy, gdy nas poRÓŻNI.

Kiedy myślimy o udanej relacji, to nikt nie zastanawia się nad ilością lat drugiej osoby. Naszym przyjacielem spokojnie może zostać ktoś, kto ma o wiele więcej wiosen na swoim koncie niż my. Dlaczego więc problem wieku w romantycznych relacjach jest tak często dyskutowany?

Statystyka pokazuje, że kobiety bardziej interesują się mężczyznami starszymi od siebie. Wynika to z tego, iż taki mężczyzna ma więcej zasobów, wyższą pozycję społeczną i prawdopodobnie jest bardziej stabilny niż jego młodsi odpowiednicy.

Niestety, nie żyjemy w świecie, w którym występują tylko powyższe plusy. Na niekorzyść starszego mężczyzny przemawia to, że może on mieć bagaż w postaci byłej żony, dzieci, zobowiązań finansowych. Następnie mogą pojawić się różnice pokoleniowe niemożliwe do pokonania. Może być on na innym etapie życia, a zatem może pragnąć zupełnie czegoś innego niż Ty. Po trzecie – bardzo prozaiczny powód – zdrowie. Jeśli partner jest dużo starszy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że może on zwyczajnie w świecie niedomagać w wielu życiowych aspektach.

Wszystko, co zostało jednak napisane powyżej, dotyczy wyłącznie osoby statystycznej. Jeśli chcemy się z kimś związać, to mamy przecież do czynienia z pełnowymiarowym, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem. Pomimo starszego wieku, mężczyzna taki może mieć lepsze zdrowie niż niejeden młodzian oraz może mieć mniejszy „bagaż” niż powiedzmy ktoś przed trzydziestką. Jak sama zresztą widzisz, rozpady związków między równolatkami zdarzają się nie z mniejszą częstotliwością.

Ciekawą kwestią jest również nasz własny wiek podczas wchodzenia w relację z kimś starszym.

Jeśli jesteś bardzo młodą dziewczyną, która dla przykładu, nie przeszła jeszcze inicjacji seksualnej, starszy partner może uosabiać fizyczne potrzeby, które mogą Cię jeszcze przerastać. Jeśli kobieta jest starsza, to kością niezgody mogą być kwestie finansowe, czy bagaż emocjonalny mężczyzny, wnoszony w nowy związek. Dla starszych kobiet problemami związanymi ze starszym partnerem mogą być kwestie zdrowotne, jak również intymne.

Najważniejsze jest więc to, czy konkretny mężczyzna potrafi rozwiać Twoje wątpliwości w kwestiach dla Ciebie ważnych. Jeśli daje on wyraźnie do zrozumienia, że nie masz się czego obawiać, a jego zachowanie potwierdza jego słowa, wtedy o wiele łatwiej jest stworzyć relację (więcej o dojrzałym partnerze). Musisz więc obserwować i wyciągać swoje wnioski. Pamiętaj, nie masz przed sobą statystycznego partnera, a żywego człowieka. Niezależnie od wieku, każdy powinien być oceniany na podstawie swoich czynów oraz każdy ma prawo do relacji z kimś, kto mu odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.