Witam Cię!

Jestem Edukatorem ds. Psychologii Relacji z ukończonymi studiami z zakresu psychologii społecznej.

Fascynacja relacjami damsko – męskimi zawsze była dla mnie oczywista. Związki międzyludzkie to najważniejsze więzi jakie możemy tworzyć w czasie trwania naszego życia. Oddziałują na naszą codzienność tak silnie, że to właśnie one są źródłem wszystkich silniejszych emocji, których doświadczamy. Kiedy przypomnisz sobie najpiękniej spędzony czas, to zawsze obok Ciebie jest osoba, która była, a być może i jest dalej, dla Ciebie niezwykle ważna. Piękne miejsca, czy okoliczności są niczym bez ludzi, którzy nadają sensu naszemu istnieniu.

Jednym z rodzajów owych związków są związki romantyczne. Są to zauroczenia, zakochania, miłość. Kiedy mamy poczucie, że „Ta” osoba po prostu jest, życie staje się lżejsze. Kiedy pomyślimy, że mężczyzna, którego kochamy, czeka na nas w domu albo za chwilę zjawi się z pracy, na nowo chce nam się żyć. I nic dziwnego! Miłość jest królową uczuć!

Mogłabyś jednak zapytać: „No dobrze Damian, tylko GDZIE CI MĘŻCZYŹNI?”.

Otóż, czy nie zastanawiałaś się dlaczego słowa piosenki o tym samym tytule śpiewała kobieta? Dlaczego w życiu codziennym, pytanie to pada z ust głównie pań, a nie panów? Przecież, kiedy wyjdziesz na ulicę; kiedy pójdziesz do sklepu – mężczyźni są wszędzie. A jednak nie o „wszystkich” mężczyzn Ci chodzi. Wynika to z odmiennych sposobów poszukiwania partnerów u pań i panów. Ty poszukujesz mężczyzny, który nie będzie kłamać, będzie lojalny, pozostając przy tym uroczym, pewnym siebie i… zadbanym. Czy takie egzemplarze są? Otóż są! I właśnie na tym zasadza się moja rola – moim zadaniem jest pomóc Ci zdobyć miłość na którą zasługujesz.

Moje podpowiedzi, nie będą jednak typowe. Ciągle czytamy, słyszymy złote rady, które mają nam pomóc zdobyć wymarzonego partnera. Nigdy jednak nie słyszymy odpowiedzi dlaczego. Dlaczego coś działa, dlaczego mamy robić „to czy tamto”. Ja mówię CO robić, JAK robić i DLACZEGO to robić. Na przykład: czy wiesz, że mężczyźni ponad kształt figury u potencjalnej partnerki, makijaż, lśniące włosy wybierają jej pozytywne nastawienie do siebie, które wyraża np. uśmiech. Możesz się więc katować na siłowni, ubierać designerskie ubrania i wszystko spełznie na niczym, jeśli nie będziesz kochać siebie, życia, mężczyzn.

Albo, czy zastanawiałaś się jak to się dzieje, że Twoja koleżanka mimo, że wcale nie odpowiada lansowanym standardom urody, nigdy nie narzekała na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej? Mężczyźni nie czytają modowych pism i nie wybierają świadomie co będzie im się podobać w danym sezonie. Tak to nie działa. Nawet najbardziej wyszukane sposoby na znalezienie partnera, jeśli nie są oparte na tym, na co reaguje potencjalny mężczyzna, będą bezwartościowe. Mówi Ci to facet;)

Kończąc, chcę Ci podziękować za Twoje zaufanie. Chcę również byś podziękowała sobie za to, że tu jesteś. Robisz dla siebie bardzo ważną rzecz. Pracujesz nad sobą i chcesz pracować nad swoimi relacjami. Nie chcesz już zdawać się na przypadek. Przypadkowe wybory, przypadkowi ludzie tworzą przypadkowe życia. Człowiek to istota, która tak wiele czasu poświęca na wybór mieszkania, samochodu, czy ścieżki kariery, nie zdając sobie sprawy jak ważny jest czas poświęcony na wybór odpowiedniego partnera, który wszystkie powyższe rzeczy może albo zdewaluować albo cudownie wzbogacić.

Wiem, że chcesz wartościowego mężczyzny, którego pragniesz pokochać. Zaczynasz więc nowy bieg wydarzeń. Zaczynasz go tutaj. Zaczynasz go ze mną.

Dziękuję.