Coś, czego szuka większość ludzi w życiu…

Tylko czy miłość od pierwszego wejrzenia rzeczywiście istnieje?

Spora grupa osób twierdzi, że można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Że taka miłość jest najcudowniejszą i najbardziej ekscytującą. Jednak jak się okazuje, aby powstało to uczucie, muszą zaistnieć konkretne okoliczności, nie tylko te wizualne.

„Potencjał” od pierwszego wejrzenia. 

Kiedy widzimy kogoś, kto odpowiada nam w aspekcie fizycznym, może powstać zauroczenie. Mowa ciała, rysy twarzy, uśmiech, ubiór, sylwetka to wszystko może spowodować, że serce może szybciej zacząć bić. Ale czy to od razu miłość? Oczywiście, że nie. Ale jeśli to cudowne wyobrażenie o tej osobie, które powstaje właśnie w naszej głowie, znajdzie potwierdzenie w kontakcie z tą osobą, to może…

Miłość od pierwszego „sprawdzenia”.

Zaczynamy rozmawiać. Poznajemy drugą osobę i okazuje się, że wszystko nam w niej pasuje. Potencjał, który w niej zobaczyliśmy, spełnił nasze oczekiwania. To, co ta osoba mówi; jak to mówi; co sobą reprezentuje jest z nami kompatybilne. Czy to już miłość? Z pewnością jej zalążek.

Odwzajemnione uczucie. 

Jeśli tylko my czulibyśmy pociąg do drugiej osoby, bez odwzajemnienia tego uczucia w naszą stronę, mielibyśmy do czynienia z miłością platoniczną. Natomiast jeśli druga osoba w tym samym czasie co my, przeżywa dokładnie te same emocje i doświadcza w nas potencjału, któremu sprostaliśmy, można powiedzieć, że narodziła się miłość… od pierwszego wejrzenia.

Oczywiście jest to tylko skrót myślowy, który jednak potrafi oddać magię takiego momentu. Przed nami jeszcze długa droga, by uczucie to podtrzymać stąd wiele osób nie wierzy, że można zakochać się na „poczekaniu”. Jednak zdarza się to, co potwierdzają relacje wielu osób. W rzeczywistości jest to rzadkie zdarzenie, dlatego właśnie wywołuje ono u nas taką euforię i chęć przeżycia go.

Należy jednak pamiętać, że miłość, która nie urodziła się po pierwszym spojrzeniu, wcale nie jest gorsza. To dalej miłość. Zwyczajnie potrzebowaliśmy więcej czasu żeby kogoś poznać, przekonać się do niego albo z jakiegoś powodu nie pozwoliliśmy sobie popłynąć na fali uczuć. Nie jest najważniejsze to jak i gdzie się zakochujmy, najważniejsze jest to, żeby uczucie to ubogacało nasze życie (tutaj więcej o miłości).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.