Jeśli zależy nam na zdrowiu – ubezpieczamy je. Jeśli zależy nam na miłości…

Ubezpieczenie miłości to trochę dziwny pomysł, prawda? Jak można ubezpieczyć uczucie, no i gdzie mielibyśmy to zrobić? Żadna firma przecież nie oferuje takiej usługi.

Kiedy związek już zostanie stworzony, pewnej decyzji nie można już cofnąć bez konsekwencji. Chodzi tu o decyzje o wyborze partnera. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ten właśnie wybór będzie miał dla naszego życia ogromne konsekwencje. Często dobre, ale niestety, często też złe.

Ludzie wielokrotnie są tak spragnieni miłości, że obdarowują i biorą ją od pierwszej osoby, która wykaże nimi jakiekolwiek zainteresowanie. Ubezpieczenie miłości temu się przeciwstawia. Chodzi bowiem o dojrzałe podejście, które na celu ma uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji wyboru złego partnera. Wiele osób może pomyśleć, że mówimy tu tylko o rozstaniu. Ale czy nie gorsze w skutkach niż rozstanie jest podtrzymywanie przy życiu relacji, która nic nam nie daje, okrada nas z sił i energii, a przez to, że nie mamy odwagi albo boimy się ją zakończyć, trwamy w niej ku swojej cichej depresji?

Dojrzałe podejście pyta nas: Chcesz partnera do długiej, czy krótkiej relacji? Jeśli do krótkiej, jeśli nie wiążesz z daną osoba żadnych długoterminowych planów, to w porządku: może to być ktoś, to nie jest najlepszym dopasowaniem do Ciebie. ALE jeśli chcesz partnera na lata, to musisz wiedzieć z kim się wiążesz. Musisz wiedzieć jakie wartości wyznaje ta osoba; jakie ma poglądy na palące Cię kwestie. Jakie zasady tworzą jej życie oraz czy to wszystko Ci odpowiada i jesteś w stanie zaakceptować to przez najbliższe lata, jeśli nie dziesięciolecia.

Co więc mam na myśli mówiąc: UBEZPIECZ SWOJĄ MIŁOŚĆ? Mam na myśli jedną, ważną kwestię z której każdy musi zadać sobie sprawę: Czy osoba, która stoi przede mną, rzeczywiście pasuje do mnie? To pytanie musi być zadane jeszcze przed stworzeniem związku. Później bowiem już będzie za późno. Czasem warto się wstrzymać (tutaj więcej o tym). I tak, wiem jak może być to ciężka kwestia w pierwszych etapach waszej cudownej znajomości. Dlatego tak ważne jest zadanie sobie tego pytania jak najwcześniej, kiedy jeszcze nie płyniemy na fali różowych okularów i nie będziemy w stanie nikogo zranić. Bo jeśli źle wybierzemy, to prędzej czy później ktoś zraniony zostanie….

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.