Mężczyźni i kobiety zakochują się w trochę inny sposób!

 

Żadna nowość, prawda? Cały czas słyszymy, że faceci zakochują się wzrokiem, a kobiety słuchem. Tylko co z tego wynika i jak wykorzystać to na swoją korzyść?

Mężczyzna będzie chciał z Tobą być tylko wtedy, gdy Cię pożąda. Koniec, kropka. Można pisać wiele na ten temat, ale jeśli on nie postrzega Cię jako kobiety, która jest dla niego atrakcyjna, to z pewnością nie będzie próbował tworzyć z Tobą żadnej relacji. ALE! Zawsze musi być jakieś ale;)

Kobiety nie do końca rozumieją rolę wyglądu. Wielu paniom wydaje się, że aby być atrakcyjną dla panów trzeba wyglądać jak modelka, dziewczyna z reklamy sportowego samochodu albo Pamela Anderson. Nie, świat, a zatem i mężczyźni są trochę bardziej skomplikowani. To prawda, że mężczyzna jest wzrokowcem (kobiety zresztą nie aż tak mniej) ale to co podoba się konkretnemu facetowi, różni się od tego co podoba się innym panom.

Każda kobieta jest inna i piękna na swój indywidualny sposób (więcej tutaj). Chodzi o to, by poznać ogólne kanony atrakcyjności (bycie zdrową, pogodną, zadbaną, potrafiącą wykorzystać swoje kobiece wdzięki – tak jak mężczyźni potrafią wykorzystać swoje). Następnie poznać co odpowiada konkretnemu mężczyźnie. Jeśli nam też to odpowiada, to już połowa sukcesu.

Według badań, mężczyźni dzielą kobiety na te, które według nich nadają się na stały związek i na te, z którymi chcą tylko przelotnej znajomości. W drugiej kategorii liczy się wyłącznie wygląd. Osobowość, usposobienie, wnętrze – nie, to nie tutaj. Natomiast, kiedy facet chce stworzyć dłuższą relację, te elementy są strategiczne. Nie jesteśmy bowiem aż tak naiwni, żeby wierzyć, by związek mógł przetrwać, gdy jedynym spoiwem jest atrakcyjny wygląd partnerki.

Podsumowując: Mężczyzna patrzy na wygląd kobiety – to prawda. Ale nie patrzy na niego tak, jak wydaje się kobietom. Facet nie zwraca uwagi na drobne niedoskonałości. Mężczyzna patrzy na ogólny obraz kobiety – czy ma seksowną dla niego figurę (w rozmiarze który ON kocha), czy potrafi podkreślić swoje wdzięki, czy jest zadbana i dobrze czuje się w swoim ciele. Więc proszę nie rób błędu, który popełnia wiele kobiet – nie skreślaj siebie tylko dlatego, bo nie wyglądasz jak kobieta z telewizji. Jest wielu mężczyzn i na pewno jest wielu adoratorów tego, co masz do zaoferowania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.