Czy istnieje szybki i łatwy sposób, aby zyskać wartość w oczach potencjalnych albo obecnych partnerów? Ano istnieje i jest ultra prosty!

 

Podróż za jeden…

Uśmiech! A bez uśmiechu żadnej podróży, tylko samotne siedzenie w domu przed telewizorem lub smartfonem.
Czyżby zwiększenie swojej wartości na rynku matrymonialnym było aż tak proste? Czy nie jest to jakiś chwyt marketingowy z mojej strony? Nie, nie jest. Uśmiech pokazuje, że jesteśmy zadowoleni ze swojego życia, jesteśmy radośni, zdrowi, otwarci, sympatyczni i wiele więcej. Czy to nie brzmi jak cechy idealnego partnera lub partnerki?

 

Brzmi! A to jeszcze nie wszystko! 

Jakby tego było mało, to oprócz wymienionych wyżej elementów, uśmiech zwiększa również naszą atrakcyjność fizyczną. Tak, nie jakąś tam atrakcyjność w ogóle, tylko atrakcyjność fizyczną! Badania pokazują, że ludzie, którzy się uśmiechają są przez nas postrzegani jako ładniejsi.

 

Jakim więc cudem nie korzystamy z jego dobrodziejstw?  

Uśmiech należy rozpatrywać również jako mechanizm społeczny. A jeśli takowym jest, to społeczeństwo i jego mechanizmy będą miały wpływ na jego ilość. Jeśli więc żyjemy w społeczeństwie, którego normą kulturową jest nieuśmiechanie się, to uśmiechu będzie mało.
Innymi powodami jego braku jest chęć pokazania się jako osoba poważna lub ktoś, kto jest cool.
Ciekawym powodem jest również stygmatyzacja uśmiechu: jeśli kogoś denerwuje nasze zadowolenie, to będzie miał problem z naszym uśmiechem i będzie nas z tego powodu ranić, a my? A my zamkniemy się w sobie i oduczymy się uśmiechać w socjalnych sytuacjach.

A co, gdy wstydzę się uśmiechać?

Nie uśmiecham się, bo nie wyglądam dobrze…

Niestety, często jest zupełnie na odwrót:

Nie wyglądasz dobrze, bo się nie uśmiechasz!

Na szczęście uśmiechać możemy się nauczyć na nowo. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ uśmiech działa również jako technika w uwodzeniu. Wyraża on bowiem otwartość na drugiego człowieka. Jeśli więc chcesz zwiększyć szanse, by mężczyzna, który na Ciebie zerka odezwał się i rozpoczął rozmowę, to uśmiechnij się! Dla ludzi uśmiech działa niczym „otwarte drzwi” do rozpoczęcia kontaktu. A jeśli chcesz poznać więcej skutecznych technik z zakresu dynamiki damsko-męskiej, to zapraszam Cię na sesje oraz szkolenia! (KLIK).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.