Kiedy rozsądek nie ma głosu…

To, że niegrzeczni faceci są atrakcyjni dla kobiet nie ulega wątpliwości. Pytanie jednak brzmi, skąd ten pociąg wynika, jakie są jego przyczyny i jak odróżnić niegrzecznego chłopca od złego człowieka?

Czy to nie ironia losu, że kobiety we współczesnym świecie wychowywane są by prowadziły stabilny, przewidywalny tryb życia, a jednocześnie oczekują od losu podniecenia i przygody? Ten dysonans dotyczy bardzo wielu osób. Życie, kiedy wstajemy rano, idziemy do pracy na 9.00, wychodzimy z niej o 17.00, robimy zakupy i powtarzamy cały taśmowy proces, może się szybko znudzić. I wtedy pojawia się ON. Ze swoim błyskiem w oku i zasadami, które z pozoru wydają się kobiecie nie do zaakceptowania.

Zacznijmy więc od tego, że aby być niegrzecznym facetem trzeba spełnić kilka kryteriów:

  • Pewność Siebie. Pewność siebie może wynikać z wielu aspektów życia. Może ona wynikać z brania odpowiedzialności za siebie i rodzinę, a może wynikać tak jak jest to u badboy’sów z wyraźnie obranej ścieżki życiowej i braku chodzenia na kompromisy z ich wyborami życiowymi.
  • Ekscytacja. Jednego nie można odebrać niegrzecznym facetom – są oni niesamowicie ekscytujący. W ich życiu nuda została zastąpiona nieprzewidywalnością, która niejednokrotnie wiąże się z niebezpieczeństwami. Szybka jazda samochodem, urazowe sporty, wachlarz emocji – to właśnie zły chłopiec.
  • Siła. Oni przeważnie nie liczą się z niczyimi uczuciami. Najważniejszą osobą na świecie z którą muszą się liczyć to oni sami. Nie ważne jest zdanie postronnych ludzi, rodziny, przyjaciół, a nawet kochanki, ważne jest wyłącznie moje zdanie.
  • Możliwość Ucywilizowania. Najważniejszy element, istny składnik X. Bez niego niegrzeczny chłopiec będzie złym człowiekiem, a nie urokliwym draniem. Możliwość ucywilizowania to światełko tlące się w mężczyźnie pokazujące, że ma on potencjał na zmianę. Zmianę dokonywaną przez konkretną kobietę, która potrafiła odkryć w nim jego drugą, delikatniejszą stronę.

Oczywiście teraz by wypadało dać jakąś radę ALE… takowej nie będzie. Przecież wiem, że miłości nikomu nie można wyperswadować logicznymi argumentami. Jeśli kobieta zakochała się w złym chłopcu, to nie odkocha się, bo ktoś jej tak powie. Warto jednak pamiętać o jednej kwestii: o ile niegrzeczny mężczyzna nadaje się na burzliwy i gorący romans jak nikt inny, to niekoniecznie jest świetnym wyborem na stałego, wieloletniego partnera – nie popełniajmy więc TEGO błędu (tutaj więcej). Bad boy ma więc swoją niszę, kategorię związku, którą wypełnia idealnie, ale nie jest najlepszym wyborem jeśli kobieta szuka stabilizacji czy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.