„Czy ja mu się podobam?”

To pytanie bez wątpienia jest jednym z ważniejszych jeśli chodzi o relacje. Wiedza o tym, że jesteśmy dla kogoś atrakcyjni może zmienić trajektorię naszej znajomości i zaoszczędzić wiele frustracji.

Zacznijmy od tego, że jest wiele oznak zainteresowania wysyłanych przez facetów w stronę pań. Ale. Odkąd świat się trochę zmienił i żyjemy w kulturze, która niespecjalnie promuje silne, męskie zachowanie, oznaki te stały się bardziej wycofane. Nie ma w tym nic dziwnego. Gdyby mężczyzna w miejscu pracy pozwolił sobie na „za dużo” mógłby zostać nawet zwolniony. Więc dotyk, komplementy, przedłużony kontakt wzrokowy działają, ale trzeba pamiętać, że nieśmiały mężczyzna nie będzie w tak oczywisty sposób okazywać zainteresowania.

Najskuteczniejszym i najmniej inwazyjnym sposobem okazania komuś zainteresowania jest szukanie kontaktu. Jeśli kogoś nie lubimy, to nie chcemy z tą osobą rozmawiać oraz nie chcemy się z nią widywać. Faceci myślą tak samo. Jeśli jakaś kobieta mu nie odpowiada nie będzie do niej pisał, nie będzie z nią rozmawiał kiedy nie musi oraz nie będzie jej nigdzie zapraszał.

Ok, czyli facet któremu się podobasz będzie szukał z Tobą jakiegoś rodzaju kontaktu. Jakie są te rodzaje?

  1. Twarzą w twarz.  Kiedy jakiś mężczyzna zaprasza Cię na spacer, koncert, kolację, wypad za miasto, rozmawia z Tobą w pracy, na uczelni, dosiada się do Ciebie w miejscach publicznych – jednym słowem szuka z Tobą kontaktu „twarzą w twarz” – masz największą pewność, że jesteś dla niego atrakcyjna.
  2. Monitor w monitor. Jest to mniej oczywista metoda oraz mniej skuteczna. Nie zmienia jednak faktu, że bardzo wielu mężczyzn nie chcąc zbyt wiele ryzykować, będzie próbowało z Tobą nawiązywać kontakt w ten sposób. Rozmowy telefoniczne, pisanie na facebook’u, na messengerze, na portalach randkowych – to również formy okazywania zainteresowania. Przecież jakby nie chciał z Tobą pisać, to by nie pisał. Po coś więc zawraca Ci „klawiaturę”;)
  3. Zaczepka. Najmniej skuteczna i oczywista metoda okazywania drugiej osobie zainteresowania. Jak działa? Czy przypominasz sobie lata szkolne, kiedy jakiś chłopak ciągnął Cię za włosy? Tak – on chciał na siebie zwrócić uwagę. To samo robimy w dorosłym życiu. Lajkujemy czyjeś zdjęcie, żeby wywiązała się z tego rozmowa. Piszemy komentarz, żeby nawiązać kontakt. Wchodzimy na profil i piszemy do Ciebie na portalu randkowym, żeby nas dostrzeżono. Wydaje się, że to tak mało znaczące. Ale pamiętaj, że dla mężczyzny, który jest nieśmiały (tutaj więcej o nieśmiałości), to często jedyny sposób okazania zainteresowania. Niestety, nie jest on zbyt atrakcyjny dla pań, bo pozostawia wiele wątpliwości.

One thought on “Sprawdź Czy Mu Się Podobasz.”

  1. Cześć 🙂 podobają mi się Twoje filmiki i zawsze można dwiedzieć się czegoś ciekawego, ale z tym powyżej nie do końca się zgodzę.
    Poznałam chłopaka w pracy, który zawsze ze mną rozmawia, wydawało mi się ze szuka kontaktu, zaczepia, po czym okazało się że ma dziewczynę.
    Jego zachowanie nie zmienia się w stosunku do mnie, ale myślę, ze może te sygnały nie były oczywiste. Więc jak to z Wami jest , Panowie? 🙂
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.