Faceci są w porządku.

Rozsądna kobieta nie zmienia mężczyzn na siłę, ona ich inspiruje do zmiany. Namiętność i czułość to klucze do męskiego serca.

Czy wiesz o tym, że wg badań im bardziej wyzwolone i niezależne są kobiety, tym mniej idealizują mężczyzn? Niesamowite! To jedno z wielu wytłumaczeń, dlaczego kobiety nie godzą się już na coś, co leży poniżej ich standardów. Coraz lepiej wykształcone, coraz bardziej zamożne panie oczekują tego samego poziomu od panów.

I tu pojawia się problem. Kobiety przestają podziwiać mężczyzn. Zaczynają być silniejszą płcią, a mężczyźni zostają w ogonie jak pisał profesor psychologii Philip Zimbardo.
Dodajmy do tego wcześniejsze, złe doświadczenia z panami, którzy dla przykładu lubili mijać się z prawdą, nie spełnili pokładanych w nich nadziei i mamy mieszankę wybuchową.

Ale jest alternatywa. Źli mężczyźni w pierwszej kolejności są ludźmi, tak jak kobiety, które również okazywały się nie fair. Czy nie byłoby Ci przykro, gdyby jakiś mężczyzna ocenił Cię na podstawie zachowania „jakiejś tam kobiety” w ogóle nie znając Ciebie jako człowieka? Ten mężczyzna popełniłby kolosalny błąd: sam nie dałby sobie szansy zmiany swojego zdania na temat kobiet, bo stary, zakorzeniony w przeszłości pogląd tarasowałby do tego drogę.
Na tym świecie są wspaniali mężczyźni, tak samo jak są wspaniałe kobiety. Kiedy idziemy do sklepu trafiamy na ogromną ilość produktów, które nie spełniają naszych oczekiwań, zanim znajdziemy to, co nas interesuje. W świecie relacji jest dokładnie tak samo. Miej więc otwartą głowę, to zawsze wyjdzie na dobre.

Tu nie będziemy narzekać na panów. Niech to robią inni. Niech utrwalają swoje złe wyobrażenia, nie próbując ich konfrontować. Koniec końców ludzie Ci mogą skończyć samotnie, bo jak można być z kimś w związku, jeśli tego kogoś z gruntu nie lubimy?
Tu uczymy kochać mężczyzn. Inspirować ich do zmiany na lepsze, odkrywania w nich potencjału, o którym mogli nawet nie wiedzieć, że w nich drzemie. Patrz z nadzieją w przyszłość. Zaufaj mi, są tysiące wspaniałych mężczyzn. Być może, z jakiegoś powodu, wasze ścieżki się nie skrzyżowały. Ale jest dobra wiadomość. Jestem tu po to, aby temu „szczęściu” więcej niż dopomóc.